Pojďme se společně připravit na silné ověření zákazníka (SCA)

Seznamte se s novými požadavky na silné ověření klienta (SCA) podle směrnice PSD2 a s tím, jak vám Google Pay pomůže se na ně připravit.

Co je silné ověřené zákazníka (SCA)?

Silné ověření zákazníka (SCA) je požadavek druhé směrnice o platebních službách (PSD2), která se vztahuje na poskytovatele platebních služeb v EHP. Aby firmy v EHP splnily požadavky na SCA, budou muset implementovat dvoufaktorové ověření pro většinu plateb online1 od 31. prosince 2020.2

Jak vám může
Google Pay pomoci?

Google Pay nabízí vašim zákazníkům optimalizované platební prostředí a může vám díky jednoduché integraci pomoci k silnému ověření zákazníka. Google Pay umožňuje uživatelům ověření na mobilních zařízeních3 bez přesměrování na jiné webové stránky nebo aplikaci, čímž zjednodušuje placení a vede k vyššímu konverznímu poměru.

Proč musí moje firma splňovat tyto požadavky?

Pokud vaše platební služba do příslušného data novým požadavkům na SCA nevyhoví, platby vašich zákazníků mohou být odmítnuty. Více informací o výjimkách z SCA, najdete přímo v nařízení.

Připravte se už dnes

Používání služby Google Pay je jednoduché – vše potřebné nastavíte během několika dní


1. U požadavků na Silné ověření zákazníka (SCA) existuje několik výjimek. Můžete si je přečíst v  příslušném nařízení.
2. Upozorňujeme, že regulační úřad ve Spojeném království potvrdil prodloužení dodatečné lhůty do 14. září 2021. Regulační úřad ve Francii potvrdil, že dodatečná lhůta skončí 31. prosince 2020, ale v určitých případech si vyhrazuje právo toto období prodloužit o tři měsíce.
3 Když bude zákazník provádět online platby pomocí platebních metod, které nejsou propojeny s mobilním zařízením, firmy budou muset používat řešení 3D Secure 2 od poskytovatele platebních služeb, aby požadavky na SCA splnily.
Stáhněte si aplikaci